www.nfa.pl/

:: Gorący temat: Bieda środowiska akademickiego
Wiadomość dodana przez: nfa2010 (2011-06-24 19:49:01)Gorący temat: Jak i dlaczego bieduje duża część  środowiska nauki i szkolnictwa wyższego ? 

W apelu Przewodniczącego Krajowej Sekcji Nauki NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" o udział w manifestacji 30 czerwca czytamy:

Manifestacja odbędzie się pod hasłem walki z biedą. Hasło to części naszego środowiska wydaje się nietrafione - niesłusznie, bo bieda jest problemem dla wielu grup polskiego społeczeństwa a dotyka też dużej części środowiska nauki i szkolnictwa wyższego, zwłaszcza naszych młodszych kolegów. “

Niestety nie ma wyjaśnienia na czym ta bieda polega i dlaczego istnieje. Jest apel Bądźmy solidarni' , ale zdaje się dotyczy on tylko tych co są na etatach,  a więc jednak wynagradzanych. Apel ten nie dotyczy tych co nie są wynagradzani od lat, mimo że pracują i biedowali/biedują,  a zostali wyrejestrowani z etatowej spoeczności,  bo byli niewygodni i stanowili zagrozenie dla systemu biedy (a nawet nedzy) moralnej i intelektualnej etatowców.  I nikt z nimi, także 'S',  się nie solidaryzował/ -uje - wręcz przeciwnie . 

Warto przedyskutować różne rodzaje biedy akademickiej, jej objawy i przyczyny oraz skutki dla stanu nauki i edukacji w Polsce. Warto odpowiedzieć  na pytanie - jak zlikwidować  biedę akademicką ?
adres tej wiadomości: www.nfa.pl//news.php?id=7377