www.nfa.pl/

:: List do Premiera- Należy Prof. Kurdycką nazwać Hugo Kołątajem 21-go wieku
Artykuł dodany przez: nfa (2008-04-15 20:51:32)

Waldemar W. Koczkodaj 

List do Premiera-

Należy Prof. Kurdycką nazwać Hugo Kołątajem 21-go wieku


LaurentianUniversity

UniversiteLaurentienne

Department of Mathematics and Computer Science

Departement de mathematiques et d' informatique

Tel/Tel.: 705-675-1151, 2310 Fax/Telec.: 705-673-6591


2008 kwiecien 15


,

Wielce Szanowny Pan Premier Donald Tusk

Na rece Pana Premicra chciałbym złożyć słowa głębokiego uznania dla Prof. Barbary Kudryckiej, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za zainicjowanie reformy ogolnie rozpoznawanej jako "Reforma Kudryckiej". W nauce "siedzę" od 1975 roku wykładając w Polsce, Kuwejcie a obecnie w Kanadzie. Pięć moich książek jest w największej bibliotece na świecie Kongresu Amerykańskiego (wiecej w innych bibliotekach narodowych) i nieskromnie przypuszczam, że tych, którzy chcieli uznać mnie za ignoranta spotka należyta kara bo jak może sobie prosty człowiek wyobrazić, że mógłbym znów zaczynać od stanowiska adjunkta gdybym powrócił na stare lata do Polski. Przypuszczam, że teraz Ci sami "naukowcy" usiłują obrócic w kpinę reforme, za którą należy Prof. Kurdycką nazwać Hugo Kołątajem 21-go wieku.

Pani Profesor, chylę przed Panią czoło!

Nie można pozwolić ciemnocie, nawet tej naukowej, na utrzymanie status quo w nauce bo jest ono produktem komunistycznego nagradzania tytułami naukowymi "za dobre zachowanie" oraz za ukrywanie prawdy zwłaszcza historycznej. Naród polski to zauważył wymyślając powiedzenie "został docentem bo wydał książkę i dwóch kolegów". Ponieważ udało się znieść docenture więc jest również szansa na te reforme ale na Boga, Panie Premierze, niech Pan pomoże Minister Kudryckiej zrealizować te Jej reforme. Naród polski Panu tego nie zapomni a ciemniacy będą zmuszeni podporządkować się nowym przepisom.

Tak na prawde nikt nie wie i pewnie nigdy nie będzie wiedzieć ilu naukowców dostało habilitacje słusznie a ilu niesłusznie bo byli wśród nich również ludzie uczciwi. Nie jest to ważne. Ważne jest aby skończyć z tym raz na zawsze. Nie naukę, lecz administrację nauki należy zreformować oraz przestawić rozwój nauki na lepsze tory.

Waldemar.W.Koczkodaj, Professor

P.S. W następnym do Pana liście chciałbym użyć jednego "s" w słowie za moim nazwiskiem.

Chemin du lac Ramsey Lake Road, Sudbury, ON Canada P3E 2C6 www.laurentian.ca www.laurentienne.ca

adres tego artykułu: www.nfa.pl//articles.php?id=504