www.nfa.pl/

:: I Spotkanie Sympatyków Niezależnego Forum Akademickiego
Artykuł dodany przez: nfa (2005-09-18 02:31:54)

I Spotkanie Sympatyków Niezależnego Forum Akademickiego

Ustanowiona 12 września 2005 r. Fundacja Niezależne Forum Akademicke zorganizowała pierwsze spotkanie sympatyków Forum w sobotę 17 września 2005 w Warszawie na Politechnice Warszawskiej. Wielu sympatyków znających się do tej pory pory jedynie w cyberprzestrzeni internetowej a nawet wspólautorów tekstów publicystycznych znanych zarówno w kraju, jak i za granicami spotkało się po raz pierwszy w gościnnych murach Politechniki Warszawskiej, gdzie honory gospodarza pełnił Prof. Krzysztof-Schmidt Szałowski.
W spotkaniu wzięło udział 17 osób ( przy 194 zarejestrowanych subskrybentach NFA) zarówno z Warszawy, jak i z Krakowa. Wrocławia, Poznania, Kielc a także z USA co odzwierciedla nie tylko ogólnopolski, ale także globalny zasięg oddziaływania NFA. Byli wśród uczestników zarówno studenci, jak i osoby mające w swoim życiorysie pełnienie funkcji rektora, dziekana czy ministra. To także odzwierciedla szerokie spektrum środowiska akademickiego dla którego NFA stanowi platformę swobodnej dyskusji i daje wiele do myślenia.

Zgodnie z planem przestawione zostały tematy:

Józef Wieczorek - Cele, zadania, formy działania Fundacji Niezależne Forum Akademickie

Krzysztof Schmidt-Szałowski - Szkolnictwo wyższe wymaga odnowy

Cezary Wójcik - System anglosaski - docelowy system nauki i edukacji w Polsce

Zbigniew Mitura - Parę refleksji po powrocie do kraju,
czyli dlaczego inicjatywa NFA jest potrzebna.

Ponadto Jerzy Olędzki zarysował problematykę ustawy o szkolnictwie wyższym głównie z punktu widzenia Krajowej Sekcji Nauki NSZZ ' Solidarność, a Marcin Chałupka przedstawił tą problematykę z punktu widzenia studenta. Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej organizuje I Forum PSRP ' Przyszłość szkolnictwa wyzszego w Polsce' 14 października 2005 (Dzień Święta Edukacji Narodowej) w auli Wyższej Szkoły Pedagogiki i Resocjalizacyjnej w Warszawie (ul. Marszałkowska 115 -więcej na http://www.psrp.org.pl/?sub=artykul&id_aktualnosci=772
na które zaprasza także sympatyków NFA.
Dobrze aby sympatycy NFA wzięli udział w tej cennej inicjatywie.

Kilkugodzinne spotkanie i ożywione dyskusje jasno pokazały, że inicjatywa budowy portalu i tworzenie Fundacji NFA stanowią dla środowiska akademickiego ważną podporę w działaniach na rzecz zmiany osobliwego i mało wydajnego systemu nauki i edukacji w Polsce.
adres tego artykułu: www.nfa.pl//articles.php?id=117